• آدرس: تهران،جاجرود، بازار مبل کمرد، نبش مهستان ، فروشگاه مبل فانه

سبک فرانسوی استانی در‌مقابل شیک کهنه Shabby Chic .VS French Provincial

سبک فرانسوی استانی در‌مقابل شیک کهنه Shabby Chic .VS French Provincial

فرانسوی استانی French Provincial 

در بین خانواده‌های مرفه ساکن در ایالت‌های فرانسه (خارج از پاریس)، محبوبیت داشت.

از عناصر عتیقه، روستایی و مواد طبیعی مانند چوب، سنگ مرمر، شیشه و حصیر و رنگ‌های خنثی مانند بژ، کرم یا سفید با کنده‌کاری‌های ظریف، خطوط منحنی فلزکاری نفیس  برای دستیابی به یک فضای داخلی گرم و دلپذیر استفاده  می‌کند.

فرانسوی

   یک نمونه خوب از سبک استانی فرانسوی که امروزه نیز در سرتاسر دنیا محبوب است، صندلی غذاخوری نردبانی ست.

فرانسوی1

   علاوه بر‌این، آرماتور فرانسوی French armature را میتوان نام برد که یک کابینت بزرگ با کنده کاری های زینتی است که در ابتدا برای نگهداری لباس استفاده می‌شد.

 فرانسوی2

 

   نمونه دیگر، مبل‌های کابریول Cabriole هستند که دارای منحنی‌های زیبا و جزئیات پیچیده‌اند که آنها را به نقطه کانونی در هر اتاق تبدیل می‌کند. این سبک کاناپه به طور منظم با پارچه‌های گلدار یا پاستلی پوشیده می‌شود.

فرانسوی3

سبک شیک کهنه Shabby Chic

   در اواخر قرن بیستم از انگلستان، همچنین از خانه‌های شیک در حومه فرانسه سرچشمه می‌گیرد. برگرفته از سبک فرانسوی استانی است. حسی زنانه دارد، اما فاقد لطافت سبک استانی است؛ که برای استفاده روزانه در مدت زمان طولانی طراحی شده.

کهنه1

   ایده پشت این سبک این است که تعداد زیادی مبلمان قدیمی داشته باشید که با استفاده ازجلوه‌های نقاشی هنری مدرن‌تر ساخته شوند. این نوع مبلمان همچنین از پالت رنگی خنثی همراه با جلوه های سبک مبلمان روستیک استفاده می کند.

کهنه2