• آدرس: تهران،جاجرود، بازار مبل کمرد، نبش مهستان ، فروشگاه مبل فانه

سبک رترو‌ در‌مقابل آرت دکو   Art Deco .VS Retro

سبک رترو‌ در‌مقابل آرت دکو Art Deco .VS Retro

سبک رترو در مقابل آرت دکو Art Deco . VS Retro

سبک رترو Retro

مبلمان یکپارچه که با اشکال دارای مقیاس‌های دقیق و هندسی عرضه می‌شود. با اسپری رنگ آمیزی شده یا با رنگ‌های پاستلی پوشانده می‌شود.

سبک مبلمان رترو یک طراحی مدرن است؛ دارای عناصری که به دنبال تقلید از روند مد گذشته است. به طور کلی روندهای گذشته نزدیک را نشان می‌دهد که دیگر مد نیستند اما می‌توانند ارتباط عاطفی با نسل قبلی ایجاد کنند. تمایل به ترکیب عناصر طراحی رنگارنگ از فرهنگ پاپ برای ایجاد یک حس عجیب و غریب دارد.

رترو2

سبک آرت دکو Art Deco ، مخفف Arts Décoratifs

   آرت دکو تنها مربوط به مبلمان نیست. جنبش دکو شامل طراحی داخلی، نقاشی، مجسمه‌سازی، جواهرات، ساختمان‌، هواپیما، قطار و اتومبیل‌ و حتی رادیو و جاروبرقی نیز می‌شود، اما تاثیر آن بر صنعت مبلمان، از نمایشگاهی در پاریس در سال 1925 آغاز شد.این سبک با ترکیب تجمل سنتی و سادگی مدرنیته، هنرهای زیبای دوران ویکتوریا را با مواد مدرن و سبک کاملاً جدید در هم آمیخت.

آرت دکو2

   سبکی است که بر اشکال ساده و هندسی و رنگ‌های جسورانه و پر جنب و جوش تاکید دارد، اما به جای تنوع رنگ، از مواد متنوع و غیرمعمول مانند کوبیسم، فولاد ضد زنگ، پلاستیک، آینه، شیشه، کروم، پارچه براق، فلزات، چوب های عجیب و غریب و منبت‌های ساخته شده از عاج  استفاده می‌کند.

آرت دکو1